WIELKANOC W GRECJI  

W cenie

- przejazd autokarem klasy LUX (toaleta, klimatyzacja, TV, barek)
- 3 noclegi w hotelu **/***
- śniadania i obiadokolacje
- ubezpieczenie TU Europa KL 15000 EUR, NNW 3000 EUR, 300 EUR bagaż podróżny
- opieka rezydenta na miejscu
- wycieczka do Termopile
- wycieczka do Aten
- wycieczka do Meteorów
- zwiedzania Belgradu
- rejs na Greckie Seszele


Cena regularna:
1399 zł
Cena
tylko dla PGG: 1149 zł
Obecnie brak dostępnych terminów dla tej oferty podróży.

Opis programu

DZIEŃ 1 (WIELKI PIĄTEK)
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy, przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Zwiedzanie stolicy byłej Jugosławii. Okazja, by zobaczyć słynną Twierdzę Kalemegdan, cerkiew św. Sawy, ulicę Skadarlija, deptak Knez Mihailova, ruiny budynków zbombardowanych przez siły NATO w 1999 roku. Kontynuacja podróży – dalszy przejazd przez Serbię i Macedonię.
DZIEŃ 2 (WIELKA SOBOTA)
Przyjazd do Grecji i zakwaterowanie w Kamena Vourla – miasteczku o prawdziwie greckim klimacie. W godzinach popołudniowych przejazd do Termopili, gdzie w 480 roku p.n.e. rozegrała się słynna bitwa sprzymierzonych wojsk greckich z Persami. Wzorem Leonidasa, Spartańskiego przywódcy, zażyjemy kąpieli w termalnej rzece. Nocleg. 
DZIEŃ 3 (WIELKANOC)
Przejazd do Aten – port w Pireusie, centrum Aten na czele z Akropolem- perłą architektury światowej (dwie opcje tj. wejście na Akropol z przewodnikiem dodatkowo + ok. 25 Euro, wejście na wzgórze Filoppaposa z pilotem- bezpłatnie). Zwiedzenie uroczych uliczek najstarszych dzielnic miasta Plaki, Monastiraki i Anaftiotiki. Na placu Syntagma zmiana warty gwardzistów honorowych – Evzonów, pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Słynna Triada Ateńska, czyli Akademia, Uniwersytet Ateński i Biblioteka Narodowa. W programie nie zabraknie również Świątyni Zeusa Olimpijskiego oraz stadionu olimpijskiego Kalimarmaro. W tym dniu zapewniona zostanie również możliwość uczestnictwa we Mszy Św. w Kościele Polskim w Atenach. Po powrocie do hotelu zorganizowany zostanie wieczór grecki, w trakcie którego rozbrzmiewać będzie lokalna muzyka, a profesjonalni tancerze zaprezentują najsłynniejsze tańce pochodzące z różnych części Grecji. Nocleg. 
DZIEŃ 4 (DRUGI DZIEŃ WIELKANOCY)
Wyjazd do Meteorów, czyli kompleksu zabudowań sakralnych nazywanego przez greków wiszącymi klasztorami. Meteory to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Wybudowane przed wiekami na niedostępnych skałach zachwycają jeszcze bardziej w zimowej odsłonie. Odwiedzając dwa wybrane klasztory, można zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Pracownie ikon bizantyjskich, w której dowiedzieć się można, jak wytwarza się ikony – święte greckie obrazy. Wieczorem rozbrzmiewać będzie muzyka Latynoska a uczestnicy imprezy będą mieli okazje poznać podstawowe kroki najpopularniejszych tańców pod okiem profesjonalnego instruktora. Nocleg.
DZIEŃ 5
Rejs na Greckie Seszele, czyli kompleks powulkanicznych wysp i wysepek rozsianych przy południowym krańcu Eubei. Greckie Seszele lub inaczej Lichadonisia olśniewają kolorami morskiej wody, plaż usypanych z rozdrobnionych muszel oraz niesamowitą fauną, wśród której prym wiodą słynne foki Monachus Monachus. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry.
DZIEŃ 6
Panoramiczne zwiedzanie Budapesztu – Wzgórze Gelerta i okolice Parlamentu. Kontynuacja podróży do Polski.

Przedstawiony program ma charakter ramowy. Kolejność realizacji poszczególnych jego punktów może ulec zmianie.

Atrakcje w okolicy

ATENY - KOLEBKA CYWILIZACJI - Miasto będące kolebką europejskiej kultury. W trakcie całodniowej wycieczki podziewać będziemy największą świątynię czasów starożytnych Zeusa Olimpijskiego, Łuk Cesarza Adriana, stadion olimpijski Kalimarmaro, Ateńską Triadę czyli Akademię, Uniwersytety i Bibliotekę Narodową. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie Akropol Ateński. Ze wzgórza Filopaposa, a także Pnyksu i Aeropagu obejrzymy Partenon, Propyleje, Świątynie Nike Zwycięskiej, Erechtejon oraz Odeon Herodos Attyka. Nie zabraknie również czasu na spacer starymi dzielnicami miasta tj. Plaka, Anaftiotika oraz Monastiraki, znajdujących się w sąsiedztwie Agory Greckiej, Forum Rzymskiego oraz Biblioteki Hadriana. 
Cena wyjazdu- W CENIE + opcjonalnie wstęp na Akropol z przewodnikiem 25 EUR/osoba

METEORY - KLASZTORY ZAWIESZONE W CHMURACH - Meteory nazwane przez Greków wiszącymi klasztorami to unikat w skali światowej, zarówno pod względem architektonicznym, jak i widokowym. Odwiedzając dwa wybrane klasztory będziemy mogli zapoznać się ze wspaniałą sztuką bizantyjską, która do dziś poraża swą strojnością, ogromem i pięknem. Podczas wycieczki zobaczymy jak dziś wytwarza się ikony - święte greckie obrazy, które według wierzeń są oknem do Boga oraz dowiemy się, jak to możliwe, że na takich wysokościach udało się wybudować te niesamowite obiekty…
Cena wyjazdu- W CENIE + 3 EUR/osoba wstęp do jednego klasztoru

REJS NA GRECKIE SESZELE - Rejs wśród małych wysp i wysepek zwanych Greckimi Seszelami połączony z plażowaniem. Ten malowniczy kompleks wysp o pochodzeniu wulkanicznym urzeka od pierwszego wejrzenia lazurem morza i pięknymi, usypanymi z rozdrobnionych muszli plażami. Składa się z siedmiu wysp i wysepek, z których dwie największe posiadają zorganizowane plaże oraz beach bary. Greckie Seszele stanowią również dom dla fok Monachus Monachus, które chętnie towarzyszą przepływającym statkom. Bogata fauna i flora dna morskiego doceniana jest przez fanów snorkelingu oraz nurków.
Cena wyjazdu- W CENIE

TERMOPILE I GORĄCA RZEKA - Obowiązkowy punkt programu dla każdego turysty wypoczywającego w Kamena Vourla i okolicach. Termopile- jedno z najsłynniejszych miejsc w Grecji. To właśnie tu w 480 roku p.n.e. rozegrała się rozsławiona na cały świat batalia pomiędzy sprzymierzonymi wojskami greckimi a Persami. Pierwszym punktem programu będzie wizyta w interaktywnym muzeum, gdzie będzie można poznać przebieg słynnej bitwy z przed kilku wieków. Następnie udamy się pod monumenty upamiętniające Leonidasa- przywódcę spartańskiego i jego wojska. Kolejny punkt wyprawy to kąpiele w termalnej rzece. Zgodnie z legendą w tych leczniczych wodach regenerował siły sam Leonidas. 
Cena wyjazdu- W CENIE + bilet wstępu do interaktywnego muzeum ok. 3 EUR/osoba

Dowiedz się więcej

CENA NIE ZAWIERA:
- podatku noclegowego 0,50 euro na pokój za dobę
- dodatkowych wycieczek i atrakcji lokalnych
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (3 euro/osoba - klasztor w Meteorach, 25 euro/osoba - Akropol z przewodnikiem)
- ubezpieczenia od kosztów rezygnacji